Otevřená pracovní pozice ve společnosti Kokoza

Kokoza hledá: asistenta nebo asistentku do integrační dílny

Typ úvazku
Full-time
Adresa
Bubenské nábřeží 306/13, 170 00 Praha 7-Holešovice, Česko

Integrační dílna, to jsou akční ruce společensky prospěšného podniku Kokoza. Asistent integrační dílny vede tým zahradníků a pomocných truhlářů, kteří pečují o zeleň, zakládají komunitní zahrady, starají se o bioodpad z haly 22 v Holešovické tržnici, vyrábějí vyvýšené záhony, kompostéry, ikonické seedbomby nebo naši bokashi směs. Smyslem integrační dílny je kromě realizace pěstovacích a kompostovacích řešení pro jedlé a zelené město také vytváření pracovních příležitostí a destigmatizace lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Asistent se při své práci může opřít o šéfa integrační dílny a sociálního pracovníka a s nimi ovlivňovat směřování integrační dílny.

Koho hledáme?

Hledáme člověka, který má blízko k půdě, kompostu i hnoji. Má zkušenosti se zahradničením a při péči o zeleň využívá raději přírodě blízké postupy.

Hledáme technicky i manuálně zručného kolegu/kolegyni, který má alespoň základní zkušenost s prací se dřevem a má chuť pracovat se stroji, jako je hoblovka, pila nebo štěpkovač.

Máme zájem o kolegyni nebo kolegu, kterého zajímá práce s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním, vzdělání v této oblasti ale není nutné. Kapku empatie a moře trpělivosti vítáme.

Asistent integrační dílny práci organizuje, přesně zadává a kontroluje kvalitu výstupu. Potřebuje být tedy organizačně a komunikačně zdatný a být schopný vést menší skupinu kolegů nebo brigádníků. Zároveň se ale sám podílí na realizacích a nebojí se přiložit ruku k dílu.

Pokud jsi odolný a fyzicky zdatný člověk, baví tě práce na sluníčku a trocha deště tě rozhodně nerozhodí, jsi zkušený řidič (min. ŘP skupiny B), který se nebojí za auto zapojit vlek, pak jsi ta/ten, koho do našeho týmu hledáme. Čti dál!

Víš, co v životě chceš a podle toho také žiješ?

- Jsi pečlivá/ý, zodpovědná/ý a umíš dotahovat?

- Máš zdravé pracovní návyky?

- Je pro tebe důležité hledat řešení místo problémů?

- Jsi empatická/ý, trpělivá/ý, ale zároveň stojíš nohama na zemi?

Náplň práce a zodpovědnosti asistenta integrační dílny:

  • Máš na starosti organizaci práce na místě zakázky nebo v dílně, zadáváš práci svým kolegům z integrační dílny s ohledem na jejich pracovní schopnosti.
  • Vozíš zaměstnance, nářadí a materiál na zakázky a zpět.
  • Pracuješ převážně v Praze, jednodenní výlety do vzdálenějších míst Čech jsou pro tebe osvěžením.
  • Komunikuješ se zákazníkem.
  • Zajišťuješ nákup základního spotřebního materiálu.
  • Nastavuješ a hlídáš kvalitu produktů dílny.
  • Máš pod palcem stav nářadí a strojů v dílně.
  • Společně s týmem integrační dílny se věnuješ vývoji nových produktů.
  • Spolupracuješ a konzultuješ s týmem vedení integrační dílny, máš možnost ovlivnit strategické směřování integrační dílny, podílíš se i na směřování celé organizace.
  • Zapojuješ se do dalších aktivit Kokoza o.p.s., a to dle tvých individuálních schopností a zkušeností.

Kdy a kde tě budeme potřebovat?

V týmu tě s radostí přivítáme od září. Čím dříve s námi zaboříš ruce do hlíny, tím lépe.

Nabízíme

  • Hlavní pracovní poměr a pevnou pracovní dobu na 120 - 160 hodin/měsíčně. Práci v konkrétní, předem dané dny, nejčastěji v pracovní době od 8 do 16 hod.
  • 6 týdnů dovolené
  • Interní rozvojové workshopy a prostor pro učení se a další růst
  • Vzdělávání v oblasti pěstování a kompostování ve městě
  • Smysluplné uplatnění ve společensky prospěšném podniku
  • Zázemí zavedené organizace, která si zakládá na sledování dopadu, práci se zpětnou vazbou a expertízou
  • Vedení založené na sebeřízení a možnosti spoluvytvářet naše strategické směřování
  • Transparentní finanční podmínky a férový plat. Začínáme na 270Kč/hodina
  • Další nefinanční benefity

O nás

KOKOZA je společensky prospěšný podnik, od roku 2012 s radostí pomáháme lidem z města kompostovat a pěstovat. Mrkev, bylinky i vztahy. Věříme, že soužití člověka a přírody nejvíce podpoříme šířením myšlenky uzavřeného cyklu jídla mezi širokou i odbornou veřejnost. Proto vytváříme partnerství s veřejnou správou nebo firmami, kterým pomáháme s udržitelností, budováním firemní kultury, komunitních zahrad či zpracováním bioodpadu. Nenatíráme nic nazeleno a s našimi partnery strážíme dopad společné práce. V rámci integrační dílny vytváříme smysluplné pracovní příležitosti pro lidi se zkušeností s duševním onemocněním.

Zaujali jsme tě?

Pošli CV a 5 motivačních vět, ve kterých nám prozradíš, proč bychom měli spolupracovat zrovna s tebou. To vše prosím odešli e-mailem na adresu info@kokoza.cz nejpozději do konce srpna, ale neváhej.

Chceš se odlišit? Pošli nám spolu s tvým životopisem a pěti větami i něco malého, co nám o tobě ale hodně prozradí. Je něco, co jsi vyrobil/a vlastníma rukama? Nebo fotografie tvé zahrádky? Nebo…? Těšíme se.

          Ondřej Rynda

          Zahradničím v první linii

          Radka Pokorná

          Řídím a pěstuji Kokozu

FacebookLinkedInE-mail